Борна кислота ― універсальний засіб з широким спектром дії. Це і добриво, і стимулятор росту, і інсектицидний засіб проти мурах і тарганів!
Борна кислота – мікродобрива для підживлення сільськогосподарських культур в період вегетації, покращує живлення зав'язей, збільшує врожай і сприяє посиленню припливу цукрів до генеративних органів. Дводольні рослини (майже всі овочі і фрукти) поглинають значно (у 10 разів) більше бору, ніж однодольні (злаки). Особливо багато накопичується його в м'якоті яблук.
Застосування борної кислоти сприяє збільшенню кількості зав'язей на плодово-ягідних культурах, стимулює утворення нових точок зростання стебел і коренів, підвищує цукристість плодів, знижує ймовірність виникнення хвороб рослин, що викликаються недоліком бору («гниль сердечка» у коренеплодів, порожнисте стебло у цвітної капусти, гниль сердечка у буряків, дуплистость коренеплодів, бура і червона гниль у цвітної капусти, пробкова тканина і парша на коренеплодах)..
Особливо чутливі до нестачі бору картопля (захворювання грибкової паршею і затримка зростання рослини: пригнічується точка зростання, міжвузля стають короткими, а черешки листя ламкими. Бульби утворюються дрібні, часто тріщинуваті, в нижній частині бульби розвивається покоричневение судинного кільця.), цукровий буряк, кормові коренеплоди, , томати (точка росту стебла томату чорніє, а в нижній частині починають рости нові листки, черешки молодих листків стають ламкими. На плодах його утворюються бурі плями відмерлої тканини), яблуні і груші ( на верхівці пагона листки набувають сизуватого відтінок, з'являються зморшки, бувають ламкими і некротичними по краях, одночасно спостерігається посилений ріст пазушних бруньок, а у плодоносних дерев часто розвивається некроз м'якоті плодів) при вирощуванні на кислих дерново-глейових, темноцветних заболочених, піщаних, супіщаних, а також сильно вапнованих дерново-підзолистих ґрунтах. Найбільш ефективні борні добрива на торфових і дерново-підзолистих ґрунтах.
Застосування борних мікродобрив сприяє збільшенню зав'язі плодово-ягідних культур під час цвітіння, стимулює утворення нових точок зростання, збільшує вміст цукру, вітамінів у вирощуваних культурах, підвищує їх стійкість до несприятливих метеорологічних умов та хвороб, як під час росту, так і під час зберігання врожаю. Обробка борною кислотою плодово-ягідних культур дає прибавку врожаю в середньому на 20-25 % і високоефективна при вирощуванні томатів, огірків, капусти.
Застосування борної кислоти.
Передпосівна обробка насіння борною кислотою– замочування насіння в розчині борної кислоти, приготованому з розрахунку 0,2 г препарату на 1 л води (або -2 гр. борної кислоти на 10 л. води.)– надає позитивний вплив на проростання насіння. Можна використовувати разом з іншими мікроелементами. Насіння моркви, томатів, цибулі, буряка замочують на 1 добу, капуста, огірки, кабачки на 12 годин.
Передпосівна обробка насіння комплексом мікроелементів: Змішати 1 л води, 0,1—0,3 г борної кислоти, 0,5—1 г марганцевокислого калію, 0,5—1 г молібденовокислого амонію, 0,3—0,5 г метиленової сині, 0,1—0,5 г мідного купоросу, 0,2—0,5 г сульфату цинку. Розчину потрібно готувати стільки, скільки знадобиться для повного занурення оброблюваних насіння. Після обробки їх підсушують і висівають.
Основне внесення – вносять у грунт перед посівом насіння або садінням розсади овочевих, плодово-ягідних культур та квітів з розрахунку 2 гр добрива (попередньо розвести в 10 л води) на 10 м2 з наступною заробкою розпушуванням.
Позакореневе підживлення – проводиться розчином, приготовленим з розрахунку 5 г борної кислоти на 10 л води (або 1 г на літр). Причому спочатку препарат розчиняють у невеликій кількості гарячої води, потім додати необхідну кількість холодної води до норми. Перше обприскування проводять у фазі бутонізації, друге – у фазі цвітіння, третє – в період плодоношення. Обробка борною кислотою плодово-ягідних культур дає прибавку врожаю в середньому на 20-25 %. При сумісному внесенні з іншими мікроелементами концентрацію борної кислоти знижують до 0,05-0,06%, тобто використовують 0,5-0,6 р./л..
Також борну кислоту применялют для боротьби з мурахами і тарганами. Ось деякі рецепти на її основі для боротьби з комахами, які зараз застосовуються в домашніх умовах.
Проти мурашок:
-
В гарячій воді розчиняють цукор і буру, до охолодженого розчину додають варення або мед. Приманку розставляють у дрібному посуді в місцях, де зазвичай помічалися мурахи. Необхідно, щоб приманка була недоступна для дітей, птахів та домашніх тварин;
-
Змішують гарячу воду, гліцерин, буру, цукор і мед. Суміш, помішуючи, підігрівають до повного розчинення бури і цукру. Така принада не сохне і не псується протягом кількох місяців. Застосовується аналогічно першому способу;
-
Змішують м'ясний фарш з дрібно намолотой бурою (2 стіл. ложки і 0,5 чайної). Не варто збільшувати кількість бури, оскільки вона буде діяти смертельно на мурах після того, як вони перенесуть приманку в мурашник і нагодують нею все сімейство.
Проти тарганів:
-
Порошкові препарати на основі кислоти насипають тонким шаром в кухні уздовж плінтусів, опалювальних, водопровідних і каналізаційних труб, навколо шаф, ванн, раковин і холодильника. Через 3-4 дні порошок треба прибрати вологою ганчіркою. При необхідності повторити обробку через 1-2 тижні;
-
На основі борної кислоти замішують приманку з яєчним жовтком і розкладають її потроху на шматочках поліетилену, картону, на кришечці в місцях, де часто спостерігаються таргани. Залишають на 2-3 тижні.
- Ціна: 10 ₴